Biz kimiz?

Murat Çeliköz Kimdir?

Yaklaşık 25 yıldır hijyen sektöründe firmalara hizmet vermekte olan Murat Çeliköz Yurtiçinde ve yurt dışında bir çok ülkede çocuk bezi üretimi konusunda eğitim almıştır. Makinelerin ithalatı,kurulumu ve üretim konusunda birçok referansa mevcut olan Murat çeliköz Dünyanın en iyi ve Türkiye’de bu sektörün en büyük ve en iyi şirketi olarak bilinen PRİMA ÇOCUK BEZİ PROCTER & GAMBLE şirketinde uzun yıllar üretim ve diğer safhalarında çalışma deneyimine sahiptir. Özellikle makine seçiminde aldığı eğitim ve edindiği deneyimlerle bazı ünitelerin yapımını kendi projelendirmektedir.Bu eğitimlerde ki en büyük amaç yüksek verimlilik elde etmek ve düşük ıskarta ile kaliteli üretim yapmayı sağlamaktır. Ayrıca çalışma arkadaşlarımız da aynı sektörde yurt içi ve yurt dışında uzun yıllara dayanan tecrübeye sahiptir.

Farkımız

Bizim farkımız 1992 yılından beri hijyen sektörü içinde olmamız ve her zaman gelişen teknolojiye ayak uydurarak kendimizi geliştirmemizdir.

Bu sektöre yeni girmek isteyenleri doğru ve net bir şekilde  bilgilendirmek ve fizibilite raporu hazırlamak. Ayrıca, Fabrika kurma ve kapalı alanı belirleme.makine seçimi ve alımı,ürün tipi seçimi, hammadde alımı ve seçimi, ekip kurma ve eleman yetiştirme, kalite standartlarını oluşturma, paket dizayn ve ölçülerini belirleme, maliyet çizelgeleri, proje yapma ve uygulama, her konuda  müşteriyi doğru bir şekilde bilgilendirip müşterinin bu sektörde doğru karar vermesini sağlamaktır. Müşterinin bilmesini istediğim  makine almak çok kolay. Makinenin devamlı verimli, fire oranı düşük bir şekilde çalışması ve her zaman  gelişen teknolojiye göre  makinenin de  proje ve değişikliğe uygun  seçilmesidir. Ayrıca  Kaliteli ürün yaparak  yurt içi ve yurt dışı piyasalarında  satışta yerini rahatça belirlemesidir.  Bu sektör ciddi bir yatırım ve analiz gerektirir. Bunu da  yapmak için geniş makine bilgisi, en son teknolojik makine, proje, hammaddeleri  çok iyi  bilen bir liderle bu sektöre  giriş  yapması ve ileri ki zamanlarda önüne çıkacak maliyet, kalite, makine verimliliği v.b gibi problemlerin önüne geçmiş olur.

Yurt dışında ALMANYA, ÇİN, MAKEDONYA, MISIR, ÖZBEKİSTAN, ARNAVUTLUK, KOSOVA, BULGARİSTAN, TUNUS ve POLONYA  gibi bir çok ülke de makine alımı ve proje uygulamalarında bulundum. Bu konu hakkında bir çok eğitim aldım.

Aldığı Eğitimler

Pnomatik ( Fetso ), Rulman ( SKF ), Hotmel tank ve Gun Başlıkları, Hijyen hammaddeler, Kimyasal Maddeler ( Yağlar, Alkol v.s ), Rediktör, Kompresör, Periyodik Bakım, Konveyör, Zaman, Çekme Taşıma Kayışları TPM, Kalite ve ISO çalışmaları, Yöneticilik,

Daha birçok eğitim ve seminerlere katılmıştır.

Fabrika kurma ve kapalı alanı belirleme, Makine seçimi ve alımı,  Ürün tipi seçimi, Hammadde alımı ve seçimi, Ekip kurma ve eleman yetiştirme, Kalite standartı oluşturma, Maliyet çizelgeleri, Paketleme, Proje yapma konularında da bilgilendirmektir.

Çalışma Arkadaşlarımız

Çalışma arkadaşlarımız uzun yıllar sektörün önde gelen  P&G (Procter and Gamble/ Prima/Pampers, Orkid ürünlerinin üreticisi) firmasında yurt içi ve yurt dışı sektöründe proje geliştirme ve uygulama işinde yer almıştır. Söz konusu firmanın uluslar arası projelerini desteklemeye devam etmektedirler. Ayrıca ekip arkadaşlarımız ile beraber bir çok firmaya destek vermekteyiz.

Çalışma Arkadaşlarımız

Murat Çeliköz

Satış ve Proses Sorumlusu

Orhan Güner

Satış ve Teknik Destek Sorumlusu